just breathe project banner

JUST BREATHE PROJECT

Kanadský fotograf Ian Ross Pettigrrew, sám diagnostikovaný s mírnější formou s CF v 38 letech, oslovil americké dospělé nemocné s CF, procestoval Kanadu a vytvořil knihu fotografií a příběhů 92 dospělých nemocných s cystickou fibrózou. Jedním z hlavních účelů je upozornit Američany a Kanaďany na možnost zapsat se na dárcovskou listinu orgánů.

 
salty girls projekt sirokouhly

SALTY GIRLS PROJECT

Salty girls jsou pokračováním a dalším stupněm projetku JUST BREATHE: Dospělí nemocní s cystickou fibrózou. Projekt Salty girls původně vznikl jen jako vtip, ale ve světe vzbudil velký ohlas. Většina žen je ve věku mezi 20-40 roky. Do projektu se už zapojilo více než 60 žen s cystickou fibrózou.

 

JUST BREATHE projekt

Andrea 18

Andrea 18 cross country

 

Nechávám své CF obavy a strašáky stranou...

Bylo mě 4,5 roku, když mě diagnostikovali cystickou fibrózu a to je fakt příliš nízký věk na porozumění této nemoci. Ale věděla jsem, že je něco špatně, když jsem pozorovala rodiče, jak jsou smutní z nových zpráv, které se dozvěděli.

V osmi letech jsem si přečetla knížku o cystické fibróze a došlo mi, že je to smrtelné onemocnění. Kniha popisovala všemožné komplikace a problémy, které bych mohla v životě kvůli CF mít. A tehdy jsem začala mít poprvé  z mé nemoci opravdový strach. Přestože jsem měla obavy, nemohla jsem dovolit CF, aby mě odradila od toho, co jsem chtěla dělat.

Číst dál...