Mellisa

Jaké to je, mít cystickou fibrózu? Je to těžké, vyžadující pokoru a děsivé.

Je to těžké, protože je to život jako na houpačce. Jeden den se cítíte výborně a další skončíte v nemocnici napojení na kapačkách a na kyslíku, bojující doslova o každý nádech. Je to těžké pro vaše milované a blízké vidět vás v takovém stavu a cítit se bezmocně, protože jediné co mohou udělat, je sednout si stranou a dívat se. Je to těžké po psychické stránce dělat jakékoliv plány do budoucna, a vzadu v hlavě se strachovat, jestli se ty plány vůbec uskuteční, než vyprší čas, kterým vám byl v životě dán.

A to je ta děsivá část. Smrt. Vědět, že kdykoliv můžete chytit nebezpečné bacily, které vás srazí do spirály, ze které už není úniku zpět.

Rozdodla jsem se nežít život ve strachu z toho slova. To mě naučilo pokoře. Nemoc mě naučila tolik o trpělivosti a vytvrvalosti, jako bych nezažila nikde jinde. Je rpo mě ohromující slyšet, je jsem pro ostatní inspirací. Já se snažím jenom žít, dýchat a překonávat CF, ostatní ve mě ale vidí bojovníka, šampióna a hrdinu... to mě povzbuzuje dál.

Bylo mě 8 týdnů, když mým rodičům řekli, že mám cystickou fibrózu. O 30 let později mám titul na univerzitě. Žiju 5 let v Calgary, což je na druhá straně Kanady, než ke jsem vyrůstala a kde jsem se snažila udržet se zdravá. Jsem nyní maminka, a snažím se stát i lektorkou jógy. Pořád mám plno snů a přání do budoucna a to mě popohání dál bojovat a hlavně nadevše dýchat. Moje motto pro ty nejtěžší dny zní " Máš CF, ale CF nemá tebe". Melissa 30.

 

Joomla SEF URLs by Artio